Strona główna
Meble
Tutaj jesteś

Jak przechowywać biżuterię? Stojak na biżuterię i szkatułka

Meble Data publikacji - 30 kwietnia 2021 Autor - Redakcja amaloo.pl
stojak na biżuterię


Na biżuterię składa się wiele elementów: naszyjniki, kolczyki, bransoletki, broszki, zegarki. Są one najchętniej wybieranymi przez kobiety dodatkami. Srebrne, złote, platynowe, drewniane – wyroby jubilerskie przyciągają bogatą kolorystyką, pięknymi zdobieniami i misternymi detalami. Bardzo drobne kolczyki, czy cienkie łańcuszki włożone razem do jednej kasetki trudno czasem rozplątać. Jak więc przetrzymywać świecące ozdoby?

Stojaki na biżuterię oraz ich rodzaje

Aby każdy nasza błyskotka znalazła, swoje miejsce, przyda nam się stojak na biżuterię. Taki gadżet wykonany jest z metalu, drewna lub plastiku. Posiada specjalne haczyki, na których zawisnąć mogą nasze świecące akcesoria. W sklepach możemy spotkać się ze stojakami w rozmaitych kształtach. Producentów potrafi ponieść fantazja, a mini wieszaki występują m.in. w formie: kobiecej sylwetki, dłoni, czy mocno rozgałęzionego drzewa.

Stojaki na biżuterię dzielą się na modele przeznaczone do segregowania kolczyków oraz wydzielenia naszyjników. Na tych drugich umieścić możemy również bransoletki.

Taki gadżet – który staje się jednocześnie atrakcyjną dekoracją pomieszczenia – to duże ułatwienie zwłaszcza w stresujących momentach, kiedy przed wyjściem z domu nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowania. Wyeksponowana na stojaku biżuteria pozwoli na szybkie dokonanie wyboru, co włożyć na daną okazję.

Organizer na pierścionki

Każda kobieta, która nosi pierścionki, przynajmniej raz w życiu zgubiła jeden z nich. Odkładanie pierścionka na szafkę nocną albo umywalkę to niezbyt dobry pomysł. Aby złoty lub srebrny krążek nie zniknął nam z oczu, warto schować go do dedykowanej skrzyneczki wyściełanej gąbką lub aksamitem. Kuferek otwierany jest zwykle od góry, a w środku posiada kilkanaście przegródek, które chronią biżuterię przed uszkodzeniem. Nieraz wyposażony jest też w wysuwane szufladki.

Stojak na kolczyki

Jak zatem przechowywać kolczyki? Te długie i wiszące możemy powiesić na stojaku – niskiej, najczęściej metalowej konstrukcji z dziurkami, służącymi do przewlekania ozdób usznych. Wkrętki lepiej trzymać we wspomnianym kuferku na pierścionki. Będziemy mieli pewność, że ich nie zgubimy. Kolczyki możemy zawiesić na stojaku obrotowym lub wykonanym z plastiku. Ten, który się obraca, z reguły wykonany jest z metalu, a więc jest bardziej wytrzymały.

Kupno stojaka i szkatułki to gwarancja utrzymania porządku w naszej osobistej kolekcji biżuterii. Ładne wykonanie sprawia zaś, że gadżety te podkreślają charakter naszego mieszkania.

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać komodę drewnianą