Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak urządzić pokój dla chłopca 7 lat?

Dom Data publikacji - 14 maja 2022 Autor - Redakcja amaloo.pl
pokój dla chłopca 7 lat

Pokój dziecka powinien być dobrze zaaranżowany. W dziecięcym pokoju nie powinno zabraknąć miejsca do zabawy, ale także i do nauki. Jeśli pomieszczenie jest na tyle duże, to można także przygotować miejsce do zabawy z przyjaciółmi. Jak urządzić pokój dla chłopca 7 lat? Co musi się w nim znaleźć? Jakie kolory wybrać?

Pokój dla chłopca 7 lat

pokój dla chłopca 7 lat

Siedmiolatek jest już dużym dzieckiem, które ma swoje zdanie. Jest także uczniem, dlatego ważne jest odpowiednie zaplanowanie miejsca do nauki. Oprócz biurka nie może zabraknąć regałów na książki. Muszą być także półki na zabawki i szuflady na gadżety, których siedmiolatek ma dużo. Dzieci interesują się wszystkim i często zmieniają hobby. Idąc do szkoły, poznają nowe osoby i uczą się czegoś nowego, co potrafi je zaciekawić. Niekiedy zainteresowanie może przemienić się w pasję, a czasami znika po dwóch tygodniach. Jednak zadaniem rodziców jest pomaganie dziecku w poznawaniu świata. Dlatego pokój siedmioletniego chłopca jest bardzo często pokojem skarbów, w którym można znaleźć dosłownie wszystko.

Jakie meble wybrać do pokoju siedmioletniego chłopca?

pokój dla chłopca

Dobranie odpowiednich mebli jest niezwykle istotne, aby dziecko mogło połączyć naukę z zabawą i odpoczynkiem. Przede wszystkim warto postawić na meble wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są bezpieczne i wytrzymałe. Wiadomo, że dzieci mają dużo energii i nie zawsze delikatnie obchodzą się z rzeczami, dlatego w pokoju chłopca muszą stać solidne meble. Nie bez znaczenia są także kolory, dlatego warto wybrać meble wspólnie z dzieckiem, gdyż to ono będzie w swoim pokoju spędzać najwięcej czasu. Dobrym rozwiązaniem są meble w jasnych barwach z kolorowymi wstawkami, które nieco ożywią pomieszczenie. Jakich mebli nie może zabraknąć? Przede wszystkim duża szafa, w której zmieszczą się ubrania, buty i sportowe gadżety. Regał na książki jest także niezbędny, a dodatkowo na półkach dziecko może postawić ulubione zabawki, które chce mieć zawsze na oku. Biurko powinno mieć dość spory blat, na którym będzie stał komputer, ale będzie także miejsce do rozwiązywania zadań i zabawy. Warto kupić zestaw mebli, dzięki temu wszystkie moduły będą ze sobą spójne. Najlepiej zdecydować się na zestaw z łóżkiem, które będzie idealnie dopasowane do dziecka.

Pokój siedmiolatka – jakie dodatki można zastosować?

W pokoju chłopca nie może zabraknąć ozdób, które będą współgrały z jego pasjami. Można postawić na dywan w kształcie piłki nożnej, jeśli maluch uwielbia piłkarzy. Na ścianie warto powiesić zdjęcia lub obrazki, do których kolorystycznie można dopasować narzutę na łóżko i poszewki na poduszki.

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wysokość baterii prysznicowej