Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak zaaranżować czarną łazienkę z drewnem?

14 maja 2022 czarna łazienka z drewnem

Wiele osób zastanawia się, jak zaaranżować czarną łazienkę z drewnem. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi pomysłami. Czarna łazienka z drewnem – jak ją urządzić?

Na co zwrócić uwagę?

Czerń to często wybierany kolor podczas tworzenia aranżacji wnętrz o różnym charakterze. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie ekstrawaganckiego wnętrza, które będzie się prezentowało elegancko i luksusowo. Jednak ciemne barwy powinny być wykorzystywane z rozwagą, dlatego warto dokładnie przemyśleć sposób ich rozmieszczenia w pomieszczeniu. Niekorzystnym rozwiązaniem może być nadmiar czarnej barwy w łazience, ponieważ może przytłaczać. Najlepszym pomysłem na aranżację będzie wykorzystanie jedynie poszczególnych elementów łazienki w ciemnych barwach.

czarna łazienka z drewnem

Nowoczesna czarna łazienka z drewnem

Czarna łazienka z drewnem może być zaaranżowana na przykład w sposób nowoczesny. W tym przypadku warto zastosować na podłodze oraz jednej ze ścian kafelki drewnopochodne. Ich barwa powinna być naturalna i jak najbardziej zbliżona do drewna, aby cała kompozycja nie stała się za bardzo przytłaczająca. Natomiast pozostałe ściany warto utrzymać w ciemniejszych kolorach, dlatego doskonałym pomysłem będzie zastosowanie czarnych kafelek w nieco większych rozmiarach. Dzięki wielkoformatowym płytkom łazienka nabierze przestrzennego charakteru i będzie się prezentowała bardzo nowocześnie.

Loftowa łazienka

Kolejnym stylem, który uwzględnia czerń w łazience, bez wątpienia jest styl loftowy. W pomieszczeniach o charakterze industrialnym połączenie ciemnych barw wraz z drewnem jest doskonałym rozwiązaniem. Warto zdecydować się na wybór ciemnych kafelek, a także drewnianych akcentów. W tym przypadku drewno doskonale sprawdzi się między innymi jako blat w łazience. Do łazienki urządzonej w stylu loftowym warto również dopasować właściwą armaturę, a także oświetlenie. Miedziane akcenty na pewno w pozytywny sposób wpłyną na uatrakcyjnienie przestrzeni, dlatego warto je wykorzystać w praktyce.

łazienka czarna drewno

Łazienka glamour

Czarną łazienkę z elementami drewna można również urządzić w stylu glamour, jeśli się go nieco zmodyfikuje. W tym przypadku warto zastosować w łazience płytki imitujące marmur, które są dostępne w sprzedaży w różnych kolorach, a w tym właśnie w barwie czarnej. Mogą być położone zarówno na wszystkich ścianach, jak i na jednej, wybranej. Płytki imitujące marmur doskonale będą się prezentowały w towarzystwie drewnianych akcentów, najlepiej również w ciemniejszym odcieniu, takim jak na przykład orzech. Do całej aranżacji warto wykorzystać srebrne dodatki, które nadadzą jej niepowtarzalnego charakteru.

firma budowlana

Redakcja amaloo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Stół drewniany
wysokość baterii prysznicowej
wąski balkon w bloku inspiracje

Jesteś zainteresowany reklamą?

wąski balkon w bloku inspiracje