amaloo.pl

amaloo – budownictwo, wnętrze, dom

czarna łazienka z drewnem
Dom

Jak zaaranżować czarną łazienkę z drewnem?

Wiele osób zastanawia się, jak zaaranżować czarną łazienkę z drewnem. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi pomysłami. Czarna łazienka z drewnem – jak ją urządzić?

Na co zwrócić uwagę?

Czerń to często wybierany kolor podczas tworzenia aranżacji wnętrz o różnym charakterze. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie ekstrawaganckiego wnętrza, które będzie się prezentowało elegancko i luksusowo. Jednak ciemne barwy powinny być wykorzystywane z rozwagą, dlatego warto dokładnie przemyśleć sposób ich rozmieszczenia w pomieszczeniu. Niekorzystnym rozwiązaniem może być nadmiar czarnej barwy w łazience, ponieważ może przytłaczać. Najlepszym pomysłem na aranżację będzie wykorzystanie jedynie poszczególnych elementów łazienki w ciemnych barwach.

czarna łazienka z drewnem

Nowoczesna czarna łazienka z drewnem

Czarna łazienka z drewnem może być zaaranżowana na przykład w sposób nowoczesny. W tym przypadku warto zastosować na podłodze oraz jednej ze ścian kafelki drewnopochodne. Ich barwa powinna być naturalna i jak najbardziej zbliżona do drewna, aby cała kompozycja nie stała się za bardzo przytłaczająca. Natomiast pozostałe ściany warto utrzymać w ciemniejszych kolorach, dlatego doskonałym pomysłem będzie zastosowanie czarnych kafelek w nieco większych rozmiarach. Dzięki wielkoformatowym płytkom łazienka nabierze przestrzennego charakteru i będzie się prezentowała bardzo nowocześnie.

Loftowa łazienka

Kolejnym stylem, który uwzględnia czerń w łazience, bez wątpienia jest styl loftowy. W pomieszczeniach o charakterze industrialnym połączenie ciemnych barw wraz z drewnem jest doskonałym rozwiązaniem. Warto zdecydować się na wybór ciemnych kafelek, a także drewnianych akcentów. W tym przypadku drewno doskonale sprawdzi się między innymi jako blat w łazience. Do łazienki urządzonej w stylu loftowym warto również dopasować właściwą armaturę, a także oświetlenie. Miedziane akcenty na pewno w pozytywny sposób wpłyną na uatrakcyjnienie przestrzeni, dlatego warto je wykorzystać w praktyce.

łazienka czarna drewno

Łazienka glamour

Czarną łazienkę z elementami drewna można również urządzić w stylu glamour, jeśli się go nieco zmodyfikuje. W tym przypadku warto zastosować w łazience płytki imitujące marmur, które są dostępne w sprzedaży w różnych kolorach, a w tym właśnie w barwie czarnej. Mogą być położone zarówno na wszystkich ścianach, jak i na jednej, wybranej. Płytki imitujące marmur doskonale będą się prezentowały w towarzystwie drewnianych akcentów, najlepiej również w ciemniejszym odcieniu, takim jak na przykład orzech. Do całej aranżacji warto wykorzystać srebrne dodatki, które nadadzą jej niepowtarzalnego charakteru.