amaloo.pl

amaloo – budownictwo, wnętrze, dom

kolor ścian w sypialni do jasnych mebli
Wnętrze

Jaki kolor ścian w sypialni do jasnych mebli?

Sypialnia jest pomieszczeniem, które powinno zagwarantować oczekiwany poziom komfortu oraz swobody. Jej zaaranżowanie wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Należy zadbać nawet o najmniejsze detale, ponieważ to właśnie one wpływają na efekt końcowy. Nie masz pojęcia, jaki kolor ścian w sypialni do jasnych mebli warto wybrać? Koniecznie zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Ponadczasowa biel

Jasne meble idealnie pasują do małych wnętrz, które potrzebują rozświetlenia. Fantastycznie współgrają z nimi białe ściany, które prezentują się estetycznie i świeżo. Należy jednak uwzględnić, że jest to kolor, który wymaga systematycznego odświeżania. Dotyczy to nie tylko pomieszczeń, w których palone są papierosy. Biel po czasie traci na intensywności – nie można zapomnieć o tym, że zakurzenie powierzchni jest zupełnie naturalnym zjawiskiem. Plusem jest fakt, że samodzielne pomalowanie ścian na biało jest niezwykle proste. Nie trzeba obawiać się widocznych zacieków, ani innych niedociągnięć. Problem może jednak pojawić się podczas zakrywania starego koloru, szczególnie jeśli był on ciemny.

Urocze pastele

Meble w jasnych kolorach genialnie wyglądają również w połączeniu z pastelowymi ścianami m.in. żółtymi, wrzosowymi, różowymi, fioletowymi, błękitnymi. To skuteczny sposób na to, aby sypialnia zyskała romantycznego, a zarazem unikatowego charakteru. Są to barwy chętniej wybierane przez kobiety. Będą odpowiednie także do pokoju dziecka. Jedynym ograniczeniem są osobiste preferencje – nie trzeba bać się nieoczywistego łączenie kolorów i wzorów! Ważne jest, aby aranżacja była dopasowana do osobistych wymagań. Dobrze, jeśli całe mieszkanie utrzymane jest w podobnym stylu. Dość rzadko zdarza się połączenie antycznego salonu z modernistyczną kuchnią oraz prowansalską sypialnią. Już na początku warto jest określić, jakie elementy będą dominować w domu. Ułatwi to nie tylko wykończenie ścian oraz podłóg, ale również dobór wyposażenia i dodatków.

Kontrastujące barwy

Coraz więcej osób decyduje się urządzić sypialnię na zasadzie kontrastu. Jasne meble mogą niebanalnie prezentować się na tle granatowej, ciemnozielonej, czy też rubinowej ściany. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić. Pomieszczenie nie powinno być zbyt przytłaczające, a zarazem ponure. Warto także unikać kolorów przesadnie intensywnych, które mogłyby działać drażniąco. Nie można zapomnieć, że jest to miejsce odpoczynku i relaksu, które powinno wzbudzać wyłącznie pozytywne emocje.