Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę budowlaną ?

Budownictwo Data publikacji - 25 października 2022 Autor - Redakcja amaloo.pl
firma budowlana

Wybór firmy, która zajmie się budową naszego wymarzonego domu lub remontem mieszkania nie należy do najłatwiejszych i może spędzać sen z powiek inwestorów. Każdy z nas słyszał pewnie niejednokrotnie historie o budowlańcach a piekła rodem, którzy narazili zleceniodawców wyłącznie na stres i konieczność poniesienia dodatkowych kosztów. Aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów ze strony ekipy budowlanej należy bardzo dobrze przemyśleć jej wybór i wziąć pod uwagę jak najwięcej czynników. 

Zlecenie budowy domu czy remontu mieszkania jest bez wątpienia niezwykle kosztownym przedsięwzięciem. 

Ryzyko pojawienia się błędów ze strony fachowców jest zatem niedopuszczalne. Mimo to, zdarzają się sytuacje, w których inwestorzy są zmuszeni ponosić koszty błędu firmy budowlanej z własnej kieszeni. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji i znaleźć ekipę, która będzie rzetelna, sumienna i profesjonalna, warto bardzo dobrze przemyśleć jej wybór i poprzedzić go lekturą niniejszego artykułu.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę budowlaną ?

1. Rzetelność.

Rzetelność to bardzo pożądana cecha wśród ekip budowlanych. Zanim zdecydujemy się jednak na współpracę z konkretną firmą, zazwyczaj odpowiednio wcześniej umawiamy się z nią na spotkanie. Spotkanie to jest doskonałą sytuacją na sprawdzenie rzetelności firmy. Jeżeli ekipa spóźnia się na spotkania więcej niż 15 minut, nie uprzedzając wcześniej o swoim ewentualnym spóźnieniu daje niejako gwarancję braku rzetelności oraz braku szacunku do czasu potencjalnego inwestora. 

2. Umiejętność komunikacji.

Spotkanie z potencjalną ekipą może dać również możliwość sprawdzenia umiejętności komunikacji. Dobra ekipa będzie jasno i wyczerpująco odpowiadała na pytania inwestora oraz sama je zadawała. Komunikacja jest kluczem do sukcesu w miejscu budowy lub remontu. Musi ona odbywać się na satysfakcjonującym poziomie dla obu stron- zarówno inwestora jak i ekipy budowlanej.

3. Rekomendacje.

Rekomendacja zadowolonych klientów to najlepsza reklama. Warto zatem pytać wśród rodziny i znajomych o fachowców godnych polecenia. 

4. Dostępność.

Dostępność ekipy z dnia na dzień nie jest dobrą prognozą i może alarmować o braku zleceń, na co przekładać może się niska jakość wykonywanych usług. Niepokój może budzić fakt szybkiej dostępności ekip zwłaszcza na obszarach, na których występuje zazwyczaj deficyt fachowców jak np. centralna Polska czy województwo kujawsko pomorskie. Warto więc uzbroić się w cierpliwość, ponieważ najlepsze ekipy mają zarezerwowane terminy nawet na kilkanaście miesięcy do przodu. 

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

mapa geodezyjna