Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Na jakiej wysokości zamontować baterię prysznicową?

Dom Data publikacji - 14 maja 2022 Autor - Redakcja amaloo.pl
wysokość baterii prysznicowej


Z całą pewnością można stwierdzić, że bateria prysznicowa to jeden z najważniejszych elementów łazienki. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jej optymalnego montażu.

Od czego zacząć?

Wśród najważniejszych kwestii związanych z montażem baterii prysznicowej jest jej prawidłowe umiejscowienie oraz poprawny montaż. Warto pomyśleć o optymalnym miejscu dla wszystkich domowników, którzy na co dzień korzystają z łazienki. Z całą pewnością można stwierdzić, że wysokość baterii prysznicowej ma spory wpływ na codzienny komfort korzystania z niej. Niektóre osoby, które zamieszkują lokal, mogą mieć nietypowe potrzeby, związane z korzystaniem z prysznica. Montaż baterii prysznicowej powinien być do nich ściśle dostosowany. Jeśli z łazienki korzystają małe dzieci lub osoby starsze to warto zastanowić się nad zamontowaniem baterii prysznicowej nieco niżej niż jest to ogólnie zalecane. Natomiast jeśli w lokalu mieszkają osoby wysokie to warto dostosować baterię prysznicową do ich wzrostu.

Zalecana wysokość montażu

Jeśli w danym lokalu nie zamieszkują osoby o specjalnych potrzebach to warto zdecydować się na montaż baterii prysznicowej zgodnie z aktualnymi zaleceniami. Dzięki temu każdemu członkowi rodziny będzie wygodnie z niej korzystać. Jeśli bateria prysznicowa będzie umieszczona zbyt wysoko to najmłodsi członkowie rodziny mogą mieć spore problemy z używaniem jej. Jednak jeśli będzie zbyt nisko to będzie istniała konieczność pochylania się, co również nie jest pożądane. Regulacja temperatury baterii prysznicowej powinna się znajdować mniej więcej na wysokości pasa osoby dorosłej. Ta wysokość jest uznawana za optymalną oraz najwygodniejszą do korzystania przez wszystkich. Najczęściej baterie prysznicowe montowane są na wysokości od stu dziesięciu do stu trzydziestu centymetrów od podłogi.

Bateria prysznicowa z deszczownicą

W łazience możliwy jest również montaż baterii prysznicowej wraz z deszczownicą, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Warto zastosować w tym przypadku zarówno tradycyjną słuchawkę, jak i deszczownicę. Dzięki temu każdy członek rodziny będzie mógł wybrać najwygodniejsze dla siebie rozwiązanie. W tym przypadku słuchawka powinna być umieszczona nieco niżej, tak aby najmłodszemu domownikowi wygodnie było z niej korzystać. Natomiast samą deszczownicę warto umieścić w taki sposób, aby najwyższa osoba w rodzinie mogła pod nią swobodnie stanąć. Proces montażu baterii prysznicowej można również powierzyć specjaliście, który na podstawie preferencji określi optymalną wysokość montażu deszczownicy.

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wysokość baterii prysznicowej