Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Najlepsze inspiracje na wąski balkon w bloku

Dom Data publikacji - 14 maja 2022 Autor - Redakcja amaloo.pl
wąski balkon w bloku inspiracje

W obecnych czasach w blokach mieszkalnych bardzo często zlokalizowane są wąskie balkony. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat ich możliwości aranżacyjnych. Wąski balkon w bloku inspiracje i porady w naszym artykule.

Drewno

Wśród najlepszych pomysłów na aranżację wąskiego balkonu w bloku można wskazać stworzenie kompozycji drewnianej. W obecnych czasach w sprzedaży dostępne są różne modele desek przeznaczonych na tarasy i balkony, ale także płytek o wyglądzie drewnopodobnym. Dzięki zastosowaniu ich na wąskim balkonie całość nabierze niezwykle przyjemnego charakteru oraz wyjątkowości. Naturalne drewno jest materiałem o wysokich parametrach jakościowych, dlatego jego wybór będzie stanowił gwarancję na długie lata.

wąski balkon w bloku

Wąski balkon w bloku inspiracje – meble

Kolejnym istotnym aspektem podczas urządzania wolnej przestrzeni na wąskim balkonie jest odpowiednie dopasowanie mebli. W tym miejscu raczej nie zmieszczą się meble o sporych rozmiarach, dlatego warto zdecydować się na wybór nieco mniejszych produktów. W sklepach z meblami bez problemu można znaleźć meble na balkon przeznaczone do mniejszych powierzchni. Wśród polecanych produktów można między innymi wyróżnić składane stoli oraz blaty, a także składane krzesła i leżaki.

Zieleń

Wąski balkon w bloku inspiracje obejmują także odpowiednie kompozycje roślin. Zazwyczaj na wąskich balkonach umieszczano kwiaty w doniczkach wiszących, co jest doskonałym rozwiązaniem. Jednak oprócz tego można zdecydować się również na wiszące półki, na których z powodzeniem można ustawić kwiaty z doniczkami. Mogą znajdować się zarówno na jednej ze ścian balkonu, jak i w jego narożnikach. Jeśli na balkonie znajduje się przegroda to również idealnie sprawdzi się jako miejsce na zawieszenie doniczek.

Wąski balkon w bloku inspiracje – oświetlenie

Kolejnym istotnym aspektem aranżowania wąskiej przestrzeni na balkonie jest wybór oraz dopasowanie odpowiedniego oświetlenia. Dzięki niemu możliwe będzie stworzenie na balkonie niepowtarzalnego klimatu oraz przyjemne spędzanie wolnego czasu. Na wąskim balkonie warto umieścić różne źródła światła. Główne światło może występować w formie kinkietu, który będzie przytwierdzony do ściany. Jednak polecanym rozwiązaniem są także wiszące cotton ballsy.

balkon w bloku aranżacja

O czym pamiętać?

Podczas aranżacji wąskiego balkonu należy pamiętać o kilku istotnych aspektach. Przede wszystkim nie warto umieszczać tam nadmiernej ilości przedmiotów, ponieważ może to w niekorzystny sposób wpłynąć na wizualny odbiór przestrzeni. Wąskie balkony nie prezentują się zbyt okazale, dlatego w tym przypadku warto zastanowić się również nad optycznym powiększeniem przestrzeni. Jest to możliwe między innymi dzięki zawieszeniu na ścianie lustra.

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wysokość baterii prysznicowej