amaloo.pl

amaloo – budownictwo, wnętrze, dom

oświetlenie korytarza aranżacje
Dom

Oświetlenie korytarza aranżacje a efektowny wygląd

Korytarz czy przedpokój to takie pomieszczenia, które po wejściu do domu jako pierwsze rzucają się w oko. Warto zatem zadbać, aby wnętrza te były gustownie urządzone. Istotną rolę w każdym korytarzu odgrywa oświetlenie, które pozwala na stworzenie bardzo eleganckiej oraz przytulnej przestrzeni.

Rola oświetlenia w korytarzu

Korytarz to swego rodzaju wizytówka każdego mieszkania. Warto zatem podczas urządzania tej przestrzeni zadbać o każdy istotny szczegół. Niemałe znaczenie ma wybór odpowiedniego oświetlenia.

Korytarz to główny szlak komunikacyjny, który łączy się z pozostałymi pomieszczeniami, zatem warto zainstalować w nim takie oświetlenie, które będzie pasować do całości wnętrza oraz zapewni odpowiednią ilość światła. Oświetlenie korytarza aranżacje powinny zawsze być dobrze przemyślane oraz tworzyć spójną całość.

Jaką barwę światła wybrać do korytarza?

 
W prywatnych domach oraz biurach rzadko kiedy stosuje się oświetlenie o barwie zimnej powyżej 6000K. Najczęściej wybierana jest ciepła, biała barwy światła 3000K lub neutralna 4000K.

Jeżeli korytarz jest otwarty na pozostałą przestrzeń, to wówczas do całości warto wybrać oświetlenie o jednakowej barwie. Dobrym wyborem jest oświetlenie o barwie ciepłej. Wówczas to wchodząc do mieszkania można poczuć bardzo przytulną atmosferę, która wręcz zaprasza do wejścia. Ciepłe barwy doskonale komponują się w połączeniu z ciepłymi kolorami oraz z drewnem.

W otwartych przestrzeniach niezbyt spójnie prezentuje się kilka różnorodnych barw białego światła. Zazwyczaj powoduje ono efekt chaosu oraz braku równowagi.

Barwa neutralna potrafi doskonale podkreślić elegancję każdego wnętrza. Świetnie wygląda w zestawieniu z czernią, szarością antracytem oraz bielą.

Lampy led a efektowne oświetlenie korytarza

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się oświetlenie ledowe. Jest ono wybierane zarówno do małych, jak i większych korytarzy.

W przedpokoju o niedużej powierzchni doskonale sprawdza się pojedyncza oprawa montowana natynkowo czy też wbudowana w podwieszany sufit. Sprawdzonym wyborem jest też plafon sufitowy. Wybór na rynku jest ogromny, zatem każdy klient może wybrać plafon o odpowiednim kształcie oraz wielkości.

W korytarzu bardzo efektownie prezentuje się również ledowe oświetlenie punktowe. Z jego pomocą wiązkę światła można skierować w interesujące nas miejsce. Oświetlenie takie potrafi bardzo efektownie podświetlić duże lustro, które optycznie zawsze powiększa przedpokój.

W przypadku posiadania wąskiego oraz długiego korytarza warto rozmieścić równomiernie kilka opraw wpuszczanych lub zastosować liniowe oświetlenie LED na całej długości tej przestrzeni. W takich wnętrzach dobrze sprawdza się także oświetlenie szynowe, które
potrafi zapewnić dostateczne światło w całym korytarzu.