Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Place zabaw dla dzieci w przydomowym ogródku

Ogród Data publikacji - 14 maja 2021 Autor - Redakcja amaloo.pl
place zabaw dla dzieci


Place zabaw dla dzieci to najprzyjemniejsze miejsce dla maluchów. Należy tak je zorganizować, aby dziecko miało możliwość wesołej, wszechstronnej zabawy. To nie tylko zabawa piaskiem, ale także możliwość wybiegania się i rozwijania tężyzny fizycznej oraz zręczności.

Jak urządzić plac zabaw dla dzieci?

Obowiązkowo na podwórku winna być piaskownica. To najważniejszy element dziecięcego kącika na świeżym powietrzu. Warto zadbać o to, by była zamykana na noc, aby kotek sąsiadów jej nie zanieczyścił swymi odchodami.

Kolejnym ważnym elementem placu zabaw powinien być stolik z ławką lub krzesełkami. Posiłki na dworze znikają z talerzy bardzo szybko. Malcom dopisuje duży apetyt. Ustawiony na dworze stolik to także miejsce na twórczość plastyczną i konstrukcyjną.

Huśtawka natomiast zaspokoi potrzebę kołysania. Należy wybrać taką, aby była stabilna. Starsze dzieci uwielbiają bujać się bardzo wysoko. Występuje wówczas duża siła odśrodkowa. Huśtawka musi mocno stać na ziemi, by dać opór tej sile i zapobiec przewróceniu się sprzętu.

Jakie zabawki na stałe do placu zabaw dla dzieci?

Duże drewniane lub metalowe bądź plastikowe meble i zabawki, które na stałe stoją w ogródku zabaw dla dzieci, to dobry pomysł, gdy mamy sporo miejsca na działce. Uwielbianym przez dzieci meblem jest domek.

Oprócz domku możemy ustawić na trawniku duży samochodzik, ciuchcię, dżdżownicę itp. zabawki, do których można wejść. Rozwijają wyobraźnię u maluchów.

Drąg ze sznurkową drabinką, okrągłe pręty, przez które należy się przeciskać, to sprzęt również warty uwagi. Dzieci ćwiczą na nim mięśnie, zwinność, gibkość.

Zjeżdżalnia na placu dla dzieci w każdym wieku

Kupując zjeżdżalnię do przydomowego placu zabaw, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Dopasujemy w ten sposób wysokość zjeżdżalni do możliwości malucha.

Niska zjeżdżalnia (50-70 cm wys.) będzie w sam raz dla półtorarocznego dziecka. Sześciolatek natomiast może już korzystać z wysokiej zjeżdżalni, mącej wysokość około 160 cm.

Zjeżdżalnia może stać na trawie. Gdy mamy małe dzieci, warto, by maluchy zjeżdżały do piaskownicy. Często bowiem takie dzieci lądują na pupę, zamiast na stopy.

Basen na upały dla dużych i małych

Basen z wodą w ogrodzie to także wspaniały pomysł na relaks dla dzieci. Jeśli chcemy urządzić „pływalnię” na placu zabaw dla dzieci, należy wymierzyć obszar, w którym chcemy basen ustawić.

Małe dzieci zadowolą się nawet zwykłą miską, do której będą mogły wejść i potupać bosymi nóżkami, aby rozchlapać wokół siebie wodę. Starsze zaś z pewnością marzą o takim basenie, w którym będą mogły się zanurzyć po pachy.

Urządzają plac zabaw dla dzieci, zwróćmy uwagę na ich bezpieczeństwo. Bądźmy zawsze w pobliżu, by chronić dzieci przed urazami i innymi nieszczęśliwymi wypadkami.

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

relaks w przydomowym ogrodzie