Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Czy budowa domu bez kredytu jest możliwa?

9 maja 2021 budowa domu bez kredytu

Budowa własnego domu to marenie coraz większej ilości naszych rodaków. Jednocześnie coraz częściej szukamy metod na to, aby dom zbudować bez kredytu, lub biorąc go w możliwie najmniejszej ilości. Czy jest to faktycznie możliwe? Czasy obecne są dość niepewne i choć wielu z nas chciałoby zbudować dom, a banki w dalszym ciągu kredytów chętnie udzielają, to mało kto z nas chciałby wiązać się kredytem na trzydzieści lat. Sprawdźmy, jakie mamy na ten temat możliwości.

Odpowiedni projekt

Oczywiście budowa każdego domu wymaga nakładów finansowych, ale to, czy weźmiemy na ten cel kredyt, zależy oczywiście od tego, ile zapasu „gotówki” posiadamy. Osoby bardziej majętne, które odłożyły sobie większe zapasy, mogą oczywiście planować budowę domu bez kredytu z większym rozmachem.

Najważniejsze w tym wszystkim jest dobre ocenienie tego, czym ma być dla nas dom, a co za tym idzie, jak będzie duży oraz w jakiej technologii zbudowany. Najmniejsze koszty generują małe domy szkieletowe lub drewniane, parterowe i niepodpiwniczone. Oszczędzamy, budując je na materiałach, pracy fizycznej pracowników oraz na działce budowlanej, ponieważ takie lekkie konstrukcje możemy stawiać na działkach, które mają obniżoną nośność, a co za tym idzie, są sporo tańsze.

Budowa domu bez kredytu – podejście minimalistyczne

Jeżeli chcemy zbudować dom, a w zasadzie domek, to możemy to zrobić, inwestując w kontenery. Kontenerów w naszym kraju nie brakuje, dzięki czemu są tanie. Oczywiście tutaj również mamy możliwości wyboru. Możemy zainwestować w kontenery morskie służące do transportu. Są one tańsze, ale adaptacja jest bardziej pracochłonna. Kontenery mieszkalne na odwrót, są droższe, ale ich dostosowanie kosztuje nas sporo mniej nakładów finansowych oraz pracy.

Za kontenerami przemawia jedna ważna sprawa. Kiedy kupimy sobie kontenery lub kontener, to tak naprawdę przestrzeń przeznaczona do adaptacji jest już zamknięta i możemy sobie powoli własnym nakładem pracy wykonywać większość prac. Dzięki temu budowa domu bez kredytu jest możliwa dla osób, które mają bardzo skromne możliwości finansowe.

Przejęcie pustostanu

Ciekawa opcja to wykupienie pustostanu. Wiele gmin stara się tak ratować opuszczone budynki. Za niewielką kwotę lub przysłowiową złotówkę można czasem nabyć cały dom. Problem z takim domem zazwyczaj jest taki, że niestety jest on bardzo często w złym stanie i trzeba naprawdę gruntownego remontu, aby można było w nim zamieszkać. Inną sprawą jest lokalizacja takiego domu, ponieważ nie zawsze jest on położony tam, gdzie nam pasuje.

firma budowlana

Redakcja amaloo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Stół drewniany
wysokość baterii prysznicowej
wąski balkon w bloku inspiracje

Jesteś zainteresowany reklamą?

wąski balkon w bloku inspiracje