Strona główna
Wyposażenie
Tutaj jesteś

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Wyposażenie Data publikacji - 10 maja 2021 Autor - Redakcja amaloo.pl
salon z aneksem kuchennym


Salon z aneksem kuchennym powinien być funkcjonalny, a zarazem elegancki. Stanowi on wizytówkę mieszkania, a więc aranżacja powinna zostać dokładnie przemyślana. Ważne jest, aby już na samym początku określić preferowany wystrój. Wyposażenie powinno ze sobą współgrać, gdyż tylko wtedy można stworzyć spójne i harmonijne wnętrze. Poniżej zamieszczono kilka praktycznych wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Podział na strefy

Salon z aneksem kuchennym powinien zostać podzielony na dwie strefy. Dzięki temu przestrzeń będzie wygodniejsza w codziennym użytkowania. Warto jest rozważyć umieszczenie wyspy lub stołu – w ten sposób można wydzielić umowną granicę. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykończenie podłogi za pomocą np. płytek oraz paneli. Jest to sprawdzony trik na to, aby sprytnie podzielić wnętrze. Oczywiście wiele zależy od układu pomieszczenia, a więc pewne kwestie należy uwzględnić już na etapie projektowania/remontu.

Zabudowane sprzęty

Wiele osób decyduje się na ukrycie sprzętów kuchennych w meblach. Dzięki temu na pierwszy rzut oka pomieszczenie prezentuje się niezwykle estetycznie, a zarazem elegancko. Nie trzeba obawiać się wrażenia nieporządku, który często pojawia się w pomieszczeniach, gdy wszystkie urządzenia są wyeksponowane. Oczywiście meble na wymiar są droższe w zakupie, niż gotowe zestawy. Może to stanowić pewne utrudnienie dla tych, którzy posiadają mocno ograniczony budżet. Trzeba jednak uwzględnić, że jest to inwestycja na długie lata! Dobrze, jeśli wyposażenie kuchni utrzymane jest w minimalistycznym stylu. Będzie ono pasować do niemal każdego wystroju, co znacząco ułatwia zaprojektowanie salonu. W opisywanym przypadku świetnie sprawdza się zasada „mniej znaczy więcej”.

Elementy wspólne

Zarówno w części kuchennej, jak i w salonie powinny znajdować się elementy utrzymane w tym samym stylu. Trzeba pamiętać, że jest to jedno pomieszczenie podzielone na dwie przestrzenie. Należy dążyć do tego, aby było ono harmonijne. Meble powinny posiadać podobną kolorystykę. Natłok materiałów, struktur, kolorów, czy też wzorów nie jest mile widziany. Niebanalnego charakteru można nadać wnętrzu za pomocą oryginalnych dodatków m.in. obrazów, plakatów, zegarów, lamp, figur porcelanowych, zasłon, firanek, roślin. Możliwości są niemal nieograniczone, więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że ozdoby mogą być systematycznie wymieniane (np. z okazji świąt lub nadejścia nowej pory roku).

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Płyty gumowe