Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Domki ogrodowe – różne zastosowanie

Ogród Data publikacji - 1 września 2021 Autor - Redakcja amaloo.pl
domki ogrodowe


Aranżując własny ogród, warto umiejscowić w nim nie tylko magiczne oczko wodne. Przyda się także odpowiedni domek, który nie dość, że będzie atrakcyjnym elementem całego terenu, to jeszcze spełni ciekawe funkcje. Jakie konkretnie? O tym między innymi przeczytacie w niniejszym artykule.

Domki ogrodowe – kilka zastosowań

Takie drewniane konstrukcje różnią się między sobą zarówno rozmiarem, jak i samym wyglądem. Dlatego mogą być przeznaczone do takich celów, jak: przechowywanie narzędzi (szpadli, łopat, grabi, kosiarki itp.), mebli ogrodowych (szczególnie zimą) i rowerów (odpowiednio zabezpieczonych przed złodziejami), a nawet zabawa czy bardzo komfortowy wypoczynek. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z niewielkim magazynem, wyposażonym w półki, zamykanym na kłódkę.

Natomiast nieco inaczej będzie prezentować się domek zbudowany dla dzieci i ich wspólnych zabaw. W takiej bazie na pewno nie powinno zabraknąć dużych okien, wejścia ze schodkami oraz werandy i barierek. Z kolei do udanego relaksu przyda się spora konstrukcja przypominająca altanę, gdzie postawimy kanapę i fotele. To idealne miejsce, do którego możemy zaprosić znajomych i razem z nimi wypić lampkę wina albo zjeść mięso przyrządzone na grillu.

Domki ogrodowe – wykonanie samodzielne czy kupno?

Oczywiście, domek ogrodowy należy postawić w taki sposób, aby na przykład zasłaniał jakąś brzydką ścianę i estetycznie komponował się z naszym zielonym terenem. Rodzi się jednak pytanie, czy warto wykonać go samemu? Wiele zależy od tego, czy jesteśmy bardzo doświadczonymi i cierpliwymi budowlańcami. Okazuje się bowiem, że praca nad taką konstrukcją będzie skomplikowana i potrwa dość długi czas.

Na początek musimy przecież stworzyć odpowiedni projekt, a później dokonać jeszcze bezbłędnych pomiarów i zgromadzić wszystkie materiały. Do tego czeka nas specjalne przycięcie desek i położenie dachu. Lepiej więc, jeżeli zakupimy gotowy domek do ogrodu w profesjonalnym sklepie stacjonarnym albo internetowym sprzedającym przeróżny asortyment budowlany. Korzystając z bogatej oferty, możemy dodatkowo liczyć na dopasowanie konstrukcji do powierzchni całej działki.

To nie koniec zalet. Domki ogrodowe ze sklepów są bowiem dostępne nie tylko w ciekawej kolorystyce, ale także mogą być docieplone. Co więcej, charakteryzują się różnym pokryciem dachu (np. gont czy dachówka), drzwiami, oknami (uchylnymi albo nieotwieranymi). Dlatego warto zdecydować się na ich zakup, a nie poświęcać cenny czas na samodzielną budowę.

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

relaks w przydomowym ogrodzie