Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jak urządzić kącik dla dziecka w salonie?

Wnętrza Data publikacji - 22 kwietnia 2021 Autor - Redakcja amaloo.pl
kącik dla dziecka w salonie

Obecność dziecka jest widoczna w całym domu, jednak warto zadbać jest o ład i porządek. Jest to prostsze, niż mogłoby się wydawać! Dobrze jest wydzielić maluchowi strefy do zabawy, gdzie będą znajdować się jego zabawki, książeczki, czy też niezbędne przybory. Stworzenie kącika w salonie nie wymaga specjalnej znajomości trendów wnętrzarskich, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Poniższe porady mogą okazać się pomocne.

Dekoracyjna skrzynia na zabawki

Kącik dla dziecka w salonie jest obowiązkowy w przypadku szkrabów, których nie można pozostawić w pokoju bez opieki. Pod uwagę warto jest wziąć dekoracyjne skrzynie na zabawki. Prezentują się one wyjątkowo elegancko, a jednocześnie stylowo. Nie muszą być one zdobione dziecięcymi motywami, a więc wszystko zależy od osobistych preferencji. Opisywane skrzynie posiadają o wiele bardziej efektowny design, niż standardowe pojemniki. Występują w różnych wariantach i pojemnościach, co ułatwia znalezienie odpowiedniego modelu. Istotne jest, aby zainwestować w jakość. Konstrukcja powinna być solidna, a zarazem niepodatna na uszkodzenia. Należy uwzględnić, że każdego dnia będzie ona intensywnie użytkowana. Liczy się również precyzja wykończenia detali.

Minimalistyczny regał z szufladami

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby maluch posiadał w salonie własny regał. W przyszłości będzie on mógł zostać przeniesiony do innego pomieszczenia. Wielu rodziców stawia na meble minimalistyczne, które bez trudu można dopasować do wyposażenia znajdujące się w pomieszczeniu. Najlepiej, aby posiadał on pojemne szuflady, które pomieszczą sporą ilość drobiazgów. Regał dla smyka nie musi być zbyt wysoki, ponieważ nie sięgnie on samodzielnie po zabawkę znajdującą się na górnych półkach. Opisywane rozwiązanie pozwala utrzymać harmonię w części wspólnej mieszkania. Szkrab może mieć pod ręką potrzebne przedmioty, co jest ważne, jeśli jego sypialnia znajduje się np. piętro wyżej. Z punktu widzenia rodzica jest to znacznym udogodnieniem.

Stolik z krzesełkami

Dziecięcy stolik z krzesełkami sprawdzi się w przestronnych pomieszczeniach, ponieważ zajmuje on sporą ilość miejsca. Zestawy wykonana z tworzyw sztucznych są lekkie, a zarazem trwałe. Czyszczenie powierzchni nie stanowi żadnego problemu. W ciągu kilku minut można usunąć powstałe zabrudzenia oraz ślady użytkowania. Interesującą opcją wydają się być także komplety mebli drewnianych – przed zakupem konieczne jest jednak sprawdzenie wagi krzesełek! Atutem jest możliwość pomalowania ich na dowolny kolor.

Stół drewniany

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

poduszki ozdobne