amaloo.pl

amaloo – budownictwo, wnętrze, dom

ozdoby na ścianę
Dom

Jak wybrać ozdoby na ścianę do salonu i kuchni?

Ściany w mieszkaniu to idealne miejsce do wprowadzenia elementów dekoracyjnych, które ożywią wnętrze. Ozdoby na ścianę to dobry sposób, by stworzyć mieszkanie, które będzie niebanalne i charakterystyczne. Jak wybrać ozdoby do salonu i kuchni?

Elegancki salon

Salon to pokój reprezentacyjny. To tu spędzamy najwięcej czasu oraz zapraszamy gości. Warto zadbać, by jego wystrój był gustowny i charakterystyczny.

Wybierając ozdoby na ścianę do salonu warto pamiętać o lustrach. Powieszone nad komodą w towarzystwie eleganckich kinkietów sprawią, że pokój dzienny będzie gustowny w dzień i przytulny wieczorem. Nastrojowe światło z kinkietów będzie delikatnie oświetlało taflę lustra.

Do salonu w stylu skandynawskim idealne będzie proste lustro w kwadratowej ramie. W salonie glamour sprawdzi się lustro w ramie bogato zdobionej, a w salonie nowoczesnym można wykorzystać frezowane kawałki lustra, by ułożyć niecodzienny kształt.

Wybierając ozdoby na ścianę, nie można zapomnieć o obrazach. Nie tylko tradycyjne obrazy na płótnie są eleganckie. Bardzo interesująco wyglądają nowoczesne obrazy wykonane z metalu. Wilk będzie idealny do salonu w stylu skandynawskim, jeleń świetnie będzie prezentował się w nowoczesnym wnętrzu.

Zegary to kolejna ozdoba na ścianę, która uatrakcyjni wnętrze. Do salonu skandynawskiego można wykorzystać zegar wykonany z plastra drzewa. W nowoczesnym wnętrzu sprawdzi się zegar, który ma cyfry naklejone bezpośrednio na ścianie, a w salonie glamour warto umieścić zegar, którego promienie są wykonane z delikatnych kryształów

Kuchnia – elegancko i apetycznie

Kuchnia musi być miejscem praktycznym, co nie znaczy, że nie może być elegancka i interesująca. Ozdoby na ścianę do kuchni pomogą stworzyć wnętrze, które będzie nastrojowe i sympatyczne.

W kuchni sprawdzą się obrazy z pięknymi zdjęciami potraw. Warto również wykorzystać napisy, które będą umilały posiłki. Dzięki nim przygotowywanie i spożywanie posiłku będzie dużo przyjemniejsze.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym często brakuje miejsca. Warto wykorzystać ciekawe półki jako ozdoby na ścianę. Drewniana półeczka na filiżanki przypominająca domek idealnie sprawdzi się w kuchni skandynawskiej. Metalowe półki o heksagonalnym kształcie idealnie wpiszą się w wystrój kuchni industrialnej, a półki drewniane będą interesująco wyglądały w rustykalnym wnętrzu.

W kuchni, która ma dużą ścianę, można wykorzystać naklejki ścienne. Filiżanka kawy na ścianie, zasady panujące w kuchni czy przepis na zrobienie idealnej kawy będą wyglądały bardzo nowocześnie i interesująco. Dzięki takiej dekoracji kuchnia zyska niecodzienny charakter.