Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Najlepsze dekoracje na ścianę w salonie

Dom Data publikacji - 14 maja 2022 Autor - Redakcja amaloo.pl
ściana w salonie


W obecnych czasach istnieje wiele sposobów na udekorowanie ścian w salonie. Warto zapoznać się z najlepszymi pomysłami.

Świetlne kompozycje

Wśród różnych pomysłów na udekorowanie ściany w salonie można wskazać możliwość stworzenia świetlnych kompozycji. Idealnie sprawdzą się w miejscach, do których nie dociera naturalne światło. Jednak w obecnych czasach lampy ścienne nie spełniają jedynie funkcji doświetlania wnętrza, a bardzo często się je wykorzystuje jako efektowną dekorację. Warto postawić na ciepłe oraz lekko przytłumione światło, które bez wątpienia wprowadzi do każdego wnętrza przytulną atmosferę.

Drewniana lamperia

Kolejnym doskonałym pomysłem na stworzenie efektywnie wyglądającej ściany w salonie jest drewniana lamperia. Dzięki niej wnętrze będzie prezentowało się bardziej elegancko i będzie panował w nim niepowtarzalny klimat. Aktualnie lamperie występują w sprzedaży w formie okładzin ściennych i nie przypominają swoich poprzedników rodem z epoki PRL-u. Lamperie doskonale komponują się z meblami w nowoczesnym stylu, jednak z powodzeniem można ich używać również we wnętrzach urządzonych w wersji klasycznej.

Kamień dekoracyjny

Ściana w salonie może być również stworzona z kamienia dekoracyjnego, co będzie się doskonale prezentowało w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało zaaranżowane. Kamień ma dość ciekawą fakturę i można go znaleźć w sprzedaży w wielu różnych wariantach, które między sobą różnią się między innymi kolorystyką. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się we wnętrzach o nowoczesnym charakterze. Zazwyczaj kamień umieszczany jest na jednej ścianie w pomieszczeniu w celu jej wyeksponowania.

Beton

W obecnych czasach bardzo dużą popularnością cieszy się także taki materiał jak beton architektoniczny, który z powodzeniem może być położony na ścianie w salonie. Beton architektoniczny najczęściej układany jest na ścianie w formie betonowych płyt, jednak możliwe jest również skorzystanie z gotowej masy. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju materiału możliwe jest uzyskanie wnętrza w nieco surowym, ale nowoczesnym stylu.

Naklejki ścienne

Ściana w salonie może być również z powodzeniem udekorowana dzięki zastosowaniu naklejek ściennych. Jest to szybki sposób na stworzenie dekoracji na ścianie, dlatego warto z niego skorzystać w przypadku braku innych możliwości. W sprzedaży można znaleźć bardzo szeroki wybór różnych naklejek ściennych, co sprawia, że można je dostosować do swoich indywidualnych preferencji, a także specyfiki danego wnętrza oraz stylu, w jakim zostało zaaranżowane.

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wysokość baterii prysznicowej