Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble ogrodowe?

Ogród Data publikacji - 13 maja 2021 Autor - Redakcja amaloo.pl
meble ogrodowe


Meble ogrodowe powinny zapewnić oczekiwany poziom komfortu użytkowania. Duże znaczenie ma również jakość wykonania – wiadomym jest, że opisywane wyposażenie narażone jest na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać majątku, a więc ograniczony budżet nie stanowi żadnej przeszkody. Nie masz pojęcia, na jakie czynniki zwrócić uwagę? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

1. Materiał

Wybierając meble ogrodowe, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Sporym zainteresowaniem cieszą się zestawy z tworzywa sztucznego. Są one relatywnie tanie, a dodatkowo odporne na przypadkowe uszkodzenia. Należy jednak uwzględnić niską wagę, która sprawia, że takie konstrukcje mogą przewrócić się pod wpływem silnego wiatru. Alternatywą są meble drewniane – stabilne, ciężkie i eleganckie. Niestety wspomniany materiał ulega degradacji pod wpływem wilgoci. Podstawą jest kompleksowa impregnacja powierzchni. Powinna być ona wykonywana systematycznie (przynajmniej raz w roku). W okresie zimowym zaleca się przechowywanie wyposażenia w budynku. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być także meble metalowe, ale należy pamiętać o ich podatności na korozję. W tym przypadku także powierzchnia powinna zostać pokryta powłoką ochronną.

2. Jakość wykonania

Oszczędzanie na jakości nigdy nie jest dobrym pomysłem. W ten sposób można jedynie stracić gotówkę. Nie ma sensu wymieniać mebli ogrodowych co roku. Znacznie rozsądniej zainwestować w wyposażenie, które przez długi czas będzie prezentować się nienagannie. Dobrze jest postawić na konstrukcje znanych i cenionych marek – pomimo tego, że są one droższe, to inwestycja opłaca się bardziej. Zakupu można dokonać nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również online. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz oszczędność czasu. Ponadto, ceny w e-sklepach są znacznie korzystniejsze. Nie zaszkodzi polować na posezonowe wyprzedaże.

3. Design

Meble ogrodowe powinny pasować do pozostałych elementów wyposażenia. Na czasie są konstrukcje minimalistyczne, czyli wyróżniające się prostą formą bez zbędnych zdobień. Oczywiście w sprzedaży nie brakuje modeli antycznych, a nawet retro. Jest w czym wybierać! Ważne jest, aby już na samym początku określić preferowaną stylistykę. Jeśli na działce znajdują się inne obiekty (np. altana, plac zabaw dla dzieci), to meble powinny posiadać podobne wzornictwo. Dzięki temu całość będzie prezentować się spójnie i efektownie.

Redakcja amaloo.pl

Naszą misją jest dostarczanie inspirujących treści, praktycznych porad i nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów oraz wyboru mebli. Każdy wpis na naszym blogu to efekt naszej wspólnej pasji do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które sprawiają, że życie staje się lepsze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

relaks w przydomowym ogrodzie