Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Najlepsze aranżacje płytek nad blatem

14 maja 2022 płytki nad blatem aranżacje

Bardzo często nad blatem w kuchni układane są płytki ścienne. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać z najlepszymi pomysłami na aranżacje płytek nad blatem.

Kafelki z fazą

Wśród najlepszych aranżacji płytek nad blatem można wskazać zastosowanie kafelek z fazą lub ręcznie formowanych. Bardzo popularnym rozwiązaniem są białe kafle w prostokątnym kształcie z łagodną fazą. Idealnie wpiszą się w klasyczny styl wielu kuchni, jednak z powodzeniem można je zastosować również we wnętrzach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym.

aranżacje płytek nad blatem

Aranżacje płytek nad blatem – wzorzyste płytki cementowe

Płytki nad blatem aranżacje obejmują także zastosowanie w praktyce wzorzystych płytek cementowych. Mają one jaskrawe barwy oraz są dość wzorzyste, dzięki czemu będą silnym akcentem kolorystycznym w kuchni. Dodatkowo płytki tego rodzaju ożywią pomieszczenie kuchenne oraz nadadzą mu dynamiczności. Wzorzyste płytki cementowe można umieścić na przykład na jednej ścianie lub wybranym jej fragmencie. Intensywne wzory płytek można zestawiać w wielu zróżnicowanych konfiguracjach, dlatego jest to tak uniwersalne rozwiązanie.

https://amaloo.pl/kuchnia-szara-matowa-absolutny-hit/

Płytki azulejos

W obecnych czasach bardzo dużą popularnością podczas aranżowania kuchni cieszą się także płytki azulejos. Zazwyczaj mają charakterystyczny, niebieski odcień, a ich wzory przypominają motywy historyczne, religijne, a także mitologiczne. Orientalne płytki do kuchni zachwycają mnogością swoich wzorów, dlatego z całą pewnością będą stanowiły silny akcent kolorystyczny w tym pomieszczeniu. Mogą nawet przypominać przyjemny, wakacyjny klimat.

kuchnia w szarości

Płytki gresowe

W kuchni na pewno znajdą również zastosowanie płytki gresowe w większych rozmiarach. Dzięki zastosowaniu w pomieszczeniu tego rodzaju płytek można ograniczyć niezbędne cięcie oraz zmniejszyć ilość fug. Brak linii fug doskonale prezentuje się w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym i idealnie współgra z fornirowanymi frontami mebli. Wykorzystanie w kuchni dużych płytek gresowych umożliwia stworzenie nad blatem jednolitej kolorystycznie ściany.

Płytki cegiełki

Wśród najlepszych pomysłów na aranżację miejsca nad blatem w kuchni można również wskazać wykorzystanie w praktyce płytek w formie drobnych cegiełek. Taki wybór sprawdzi, że pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego klimatu oraz będzie sprawiało wrażenie bardziej przytulnego. Dlatego białe cegiełki sprawdzą się zarówno w kuchniach klasycznych, jak i tych o nowoczesnym wydźwięku. Pomiędzy kafelkami warto dać fugę w tym samym odcieniu, co sprawi, że całość będzie się prezentowała niezwykle spójnie.

firma budowlana

Redakcja amaloo.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Stół drewniany
wysokość baterii prysznicowej
wąski balkon w bloku inspiracje

Jesteś zainteresowany reklamą?

wąski balkon w bloku inspiracje